گلوکوز مایع

گلوکوز مایع، شربت غلیظ و شیرین مزه ای است که بهترین جایگزین شکر در شیرینی جات و محصولات شیرین مزه به حساب می آید. این محصول که از هیدرولیز نشاسته به روشهای مختلف تولید می گردد،  فاقد ناخالصی و مزه های مزاحم است که عامل مهمی در کیفیت تولیدات مواد غذایی است. تولیدکنندگان گلوکوز، با بهره گیری از تکنولوژی های به روز، گلوکوز را فاقد رنگ و کاملا شفاف و با ویسکوزیته مطلوب تولید می کنند تا کاربرد خاص آن در صنایع را به صورت مطلوب تامین نمایند. این در حالی است که برای برخی صنایع می توان گلوکوز با رنگ بالاتر و قیمت مناسبتر تولید کرد.

از ویژگی های گلوکوز می توان به  تثبیت رطوبت ، قابلیت نرم کنندگی، خاصیت بافت دهندگی، تعدیل کننده واکنش قهوه ای شدن، جلوگیری از کریستاله شدن مواد، تعدیل کننده طعم شیرینی، دارای ارزش غذایی و ترکیبی ارزشمند برای ویتامین هایی که خاصیت انرژی زایی دارند، نام برد.

صنایع غذایی، اصلی ترین صنعتی است که مصرف گلوکوز دارند. این ماده در ساخت شیرینی و شکلات و بیسکوئیت به طور گسترده کاربرد دارد. محصولاتی نظیر تافی، بن بن، آدامس نیز از محصولات این ماده هستند. شیرینی پزی و قنادی نیز به طور گسترده از گلوکوز بهره میبرند. یکی از صنایع بومی که مصرف گلوکوز بالا دارند تولید گز است.  ماندگاری، انعطاف پذیری و مزه مناسب گز بستگی به نوع گلوکوز استفاده شده دارد.

صنعت نوشابه و آبمیوه نیز به این محصول وابسته است زیرا افزایش بریکس محصول از طریق ایجاد ویسکوزیته با مصرف گلوکوز میسر است.

در آبنبات نیز به صورت عمده از گلوکوز استفاده می شود. ضمنا سریال صبحانه نیز از خاصیتهای براق کنندگی روکش این شربت بهره می برد.

صنعت بستنی سازی، میوه های کمپوت شده، ژله و مرباها نیز مصرف کننده گلوکوز هستند که در این محصولات نیز جهت جلوگیری از کریستاله شدن شکر استفاده می شود. ضمن آنکه ظاهر زیبای میوه را حفظ می نماید. یکی از ویژگی های گلوکوز در صنعت مربا، نگهداری طعم و بوی مطبوع آن است. ضمن آنکه طعم شیرینی زیاد را تعدیل می نماید.

یکی از مصارف دیگر گلوکوز، صنعت غذای کودک است چرا که این ماده منبع غنی از هیدروکربن هایی با قابلیت هضم آسان است که موجب استفاده از این شربت در فرمولاسیون غذاهای کودکان شده است.

صنایع داروسازی نیز در تهیه شربت های مخصوص سرفه و ویتامینه، ساخت قرص ها، پوشش قرص ها از این شربت استفاده می نماید.

سایر صنایع: می توان به صنعت آجیل، صنایع چرم، استخراج روغن، عطرسازی، مخمرسازی و … اشاره نمود.

شرکت کامان به صورت تخصصی آماده تامین گلوکوز به عنوان ماده اولیه این صنایع بوده و می تواند با توجه به کاربرد مورد انتظار هر صنعت از این ماده ، مشاوره لازم ارائه نموده و محصول مناسب را ارسال نماید.

تفکر اعضای این مجموعه، حمایت از تولید کننده و کمک به چرخش چرخهای صنعت است، لذا در حد توان، انعطاف لازم برای بهره گیری از امکانات موجود را در دستور کار خود قرار داده است.

این شرکت ضمن فروش گسترده به کارخانجات در استانهای مختلف، در حال صادرات انواع گلوکوز به چندین کشور می باشد.