فروکتوز

شربت فروکتوز مایع، قند مایعی حاصل از هیدرولیز نشاسته است که به صورت بسیار گسترده به عنوان شیرین کننده صنایع غذایی استفاده می شود.

این محصول که شربت غنی از فروکتوز یا HFCS نیز نامیده می شود، با غلظت های  ۴۲% ، ۵۵% و ۹۰% تولید میگردد . اعداد مذکور درصد فروکتور موجود در محصول بر مبنای ماده خشک می باشد که هر یک از این محصولات در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارد.

صنعت نوشیدنی ها یکی از مهمترین مشتریان فروکتوز است. نوشیدنی های گازدار و نیز نوشیدنی ها با طعم میوه ای، مصرف گسترده ای از این شیرین کننده دارند.

بزرگترین مصرف کننده فروکتور ایالات متحده امریکا است که در نوشیدنی های غیر الکلی استفاده نموده به طوریکه بین سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ مصرف این ماده را تا ۱۰۰۰% افزایش داده اند.

اکثر صنایعی که شکر استفاده می نمایند، می توانند فروکتوز را جایگزین نمایند، در حالیکه از مزایای آن نیز بهره ببرند.

به دلیل آنکه فروکتوز بسیار حلال در آب است باعث انعطاف بیشتر آبنبات ها ، پاستیل و محصولات مشابه می گردد. استفاده از فروکتوز، باعث ماندگاری بالاتر محصولات، ممانعت از شکرک زدن، شیرینی خوش طعم، شکل گیری و قالب گیری مناسبتر محصولات، حذف برخی مراحل تولید و در نتیجه هزینه کمتر، زمان تولید کوتاهتر و بهره وری بالاتر می گردد. به دلیل بار میکروبی پایین ماده اولیه، محصول تولید شده نیز از لحاظ بار میکروی مناسب خواهد بود. ضمن آنکه فروکتوز با تشدید مزه اصلی میوه ها، باعث بهتر شدن طعم محصولاتی می شود که مزه میوه آنها شاخص است.

در محصولات منجمد باعث جلوگیری از کریستال شدن و کاهش نقطه انجماد می شود.

شرکت کامان به صورت تخصصی آماده تامین فروکتوز به عنوان ماده اولیه این صنایع بوده و می تواند با توجه به کاربرد مورد انتظار هر صنعت از این ماده ، مشاوره لازم ارائه نموده و محصول مناسب را ارسال نماید.

تفکر اعضای این مجموعه، حمایت از تولید کننده و کمک به چرخش چرخهای صنعت است، لذا در حد توان، انعطاف لازم برای بهره گیری از امکانات موجود را در دستور کار خود قرار داده است.